Platba faktúr cez PAY by square kód – novinka na poštách po celom Slovensku

18.10.2018

Slovenská pošta ponúka svojim klientom novú službu – možnosť zaplatiť svoje faktúry priamo na pošte. Platba faktúr prostredníctvom PAY by square kódu je možná na každej z 1.575 pôšt v SR, spolu na 2.865 označených priehradkách.

Zákazníci pošty možu odteraz zaplatiť na pošte každú svoju faktúru v prípade, že obsahuje Kód PAY by square.

Kód PAY by square predstavuje štandardizovaný platobný QR kód, ktorý platiteľovi umožňuje rýchle a bezchybné zaplatenie faktúry bez nutnosti prepisovania platobných údajov do príkazu na úhradu. Pokiaľ faktúra neobsahuje kód PAY by square, môže si ho zákazník vytvoriť vo svojom mobilnom zariadení pomocou mobilnej aplikácie „bysquare“ dostupnej pre Android/iOS. Takýmto spôsobom si môže zákazník vytvoriť PAY by square kód pre akúkoľvek platbu na ľubovolný účet. PAY by square kód je možné naskenovať aj z displeja mobilného zariadenia (na vybraných 1.167 priehradkách označených príslušnou nálepkou).

Spracovanie údajov o platbe je bezchybné a rýchlosť pripísania prostriedkov na účet prijímateľa je v režime zrýchlenej platby, čo znamená, že finančné prostriedky sú na účet prijímateľa pripísané ešte v ten istý pracovný deň, ak bola služba realizovaná do 10:00 hod. – inak nasledujúci pracovný deň.

Naším dlhodobým cieľom je okrem tradičných poštových služieb poskytovať aj moderné platobné služby, ktoré prinesú pridanú hodnotu zákazníkom pošty. Na poštách si klienti môžu okrem iného vybaviť úradné dokumenty, využiť služby mobilných operátorov, uzavrieť poistenie, otvoriť si bankový účet a využívať ďalšie finančné služby, či zakúpiť si vstupenky na kultúrne podujatia. Platba všetkých  faktúr rozširuje ponuku Slovenskej pošty a počet miest, na ktorých si klienti môžu vybaviť najbežnejšie operácie,“ uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

Faktúry je možné zaplatiť v hotovosti, Poštovou kartou alebo Poštovou kartou – Komerčnou. Po úhrade faktúry a poplatku podľa sadzobníka dostane zákazník potvrdenie o vykonanej platbe. Služba je poskytovaná v spolupráci s SPPS, a.s.